insomnia makes a ruin out of me
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 skeptici u filozofiji

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

skeptici u filozofiji Empty
PostajNaslov: skeptici u filozofiji   skeptici u filozofiji I_icon_minitimepet vel 01, 2008 7:16 pm

ovo mi je jedna od najprivlačnijih filozofskih pozicija svih vremena!
uzela sam i temu za seminar, pa ću to uskoro pisat, i bolje se informirat.... cyclops
inače kratki apdejt s informacijama o skepticima:
1. skeptici se suzdržavaju od izricanja sudova, oni kažu:"Svaka teza i antiteza (svako za i protiv) konačno su uvijek u ravnoteži." --- predivno, klanjam se. odlično zvuči. iako se pitam jel točno pirat
2. nesudjelovanjem u nekom konkretnom izboru skeptik postiže nepomućenost duševnog mira odnosno ataraksiju --- geek mmmm.....kak to izgleda? scratch
3. nažalost skeptici nemaju nikakvu važnost u političkom životu jer ne preispituju stavove većine, već ih samo ignoriraju. ---mogla bih i to ako mi je duševni mir zagarantiran. kak se vama čine te stvari ?.....zapravo sad mi stoici izgledaju privlačniji, ali o njima nešto više uskoro. u drugoj lekciji mudrice dakkar. ovaj sud je presudio. skeptici u filozofiji Judge
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

skeptici u filozofiji Empty
PostajNaslov: Re: skeptici u filozofiji   skeptici u filozofiji I_icon_minitimened vel 03, 2008 4:45 am

slazem se sa skepticima u tom pogledu da je objektivna spoznaja nemoguca. ali kako imati dusevni mir ako se nikad za nista ne odlucujes? u biti sta to uopce znaci? da si uvijek u sredini izmedju krajnosti? pa i to je jedan od odabira, zar ne? na kraju krajeva, oni nemaju nikakvih uvjerenja, suzdrzavaju se od bilo kakvog suda i pokoravaju se obicajima sredine u kojoj zive. don't like it!

ne zelim takav dusevni mir. ja sam osoba koja voli krajnosti. ataraksija je stanje bez strasti, a ja volim strastvenost, pogotovo onu intelektualnu.

ja sam trenutno u poziciji koja mi se bas i ne svidja. egzistencijalizam. sartre. mucnina.
"sve je bezrazlozno, ovaj perivoj, ovaj grad i ja sam. kada se dogodi, da to covjek uvidi, to vam prevrce utrobu i sve pocne lebdjeti... eto mucnine."
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

skeptici u filozofiji Empty
PostajNaslov: Re: skeptici u filozofiji   skeptici u filozofiji I_icon_minitimepet vel 08, 2008 10:30 am

i dalje razmišljam o skepticima. Suspect Like a Star @ heaven
npr. o svojoj nemogućnosti da 100% podupirem ijedan cilj/uvjerenje/perspektivu jer ne mogu prihvatiti da bilo što od toga vrijedi u cjelosti, i/ili za sve ljude. kad bilo koju izjavu promotrim iz više perspektiva, dobijem nekakvu ogoljelu okrštalu činjenicu koja je preopćenita da bi više imala ikakvo bitno značenje. alien
kako se tad uhvatiti za jedan pravac razvoja te ideje kad su i drugi pravci barem dijelom ispravni? Like a Star @ heaven What a Face
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

skeptici u filozofiji Empty
PostajNaslov: Re: skeptici u filozofiji   skeptici u filozofiji I_icon_minitimesub vel 09, 2008 2:41 pm

nekad sam se pokusavala ugurati u neki pravac, religiju, sistem.. i nije mi to uspjevalo. na kraju sam shvatila da mi uzaludan trud. uvijek sam imala neka pitanja, nesto s cim se nisam slagala. kod mene je to sad mjesavina svega i svacega - od znanosti, religije, filozofije, umjetnosti itd.. kao puzzle koje s vremenom nadopunjavam Very Happy

i nije mi vazno da l cu ikad napraviti kompletnu sliku. kako stvari stoje i necu. neke od njih sklanjam, neke zamjenjujem. igram se. gubim i trazim.

mozda sam zato manijakalno depresivna lol!
[Vrh] Go down
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

skeptici u filozofiji Empty
PostajNaslov: Re: skeptici u filozofiji   skeptici u filozofiji I_icon_minitimened vel 10, 2008 6:11 am

"filozofirati znaci sumnjati." - Montaigne
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

skeptici u filozofiji Empty
PostajNaslov: Re: skeptici u filozofiji   skeptici u filozofiji I_icon_minitimened vel 10, 2008 8:15 am

filozofija je u svojoj biti skeptična. elephant
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
iee

iee


Broj postova : 26
Join date : 05.03.2008
Age : 42
Lokacija : zagreb

skeptici u filozofiji Empty
PostajNaslov: Re: skeptici u filozofiji   skeptici u filozofiji I_icon_minitimesri oľu 05, 2008 6:18 am

ma da..ja sam skeptična šta se tiče mog života, jer shaćam da masu puta napravim suprotno od onoga što smatram ispravnim, neki moji principi, ciljevi, blablabla - sve relativno...

ali! postoji ona jedna istina oko koje nisam skeptična Very Happy
[Vrh] Go down
iee

iee


Broj postova : 26
Join date : 05.03.2008
Age : 42
Lokacija : zagreb

skeptici u filozofiji Empty
PostajNaslov: Re: skeptici u filozofiji   skeptici u filozofiji I_icon_minitimesri oľu 05, 2008 6:19 am

ajd ivana preporuči nekog skeptika za čitanje?
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

skeptici u filozofiji Empty
PostajNaslov: Re: skeptici u filozofiji   skeptici u filozofiji I_icon_minitimečet vel 05, 2009 2:32 pm

Sekst Empirik - Obrisi pironizma, preveo i priredio Filip Grgić, Kruzak, 2008.
predivna knjiga, odličan priručni aparat: predgovor, izvorni tekst, prijevod, bilješke uz tekst, imensko, pojmovno kazalo. grčko-hrvatski i hrvatsko-grčki rječnik..... drunken
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
Sponsored content





skeptici u filozofiji Empty
PostajNaslov: Re: skeptici u filozofiji   skeptici u filozofiji I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
skeptici u filozofiji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
insomnia makes a ruin out of me :: drevne mudrosti & filozofija-
Forum(o)Bir: