insomnia makes a ruin out of me
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Dundo Maroje - mjuzikl

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Layla

Layla


Broj postova : 346
Join date : 01.02.2008

Dundo Maroje - mjuzikl Empty
PostajNaslov: Dundo Maroje - mjuzikl   Dundo Maroje - mjuzikl I_icon_minitimepon svi 26, 2008 10:48 am

(Samo napočetku, ne znam kam da stavim ovu temu pa je ti, dakkar, premjesti negdje di misliš da bolje ide.)

No da, bila sam jučer u kazalištu nakon nekog vremena i gledah mjuzikl napravljen prema komediji Marina Držića (koju sam, vidi čuda, čak i pročitala) i moram reć da mi se stvarno svidio. Po mom su mišljenju glumci prilično dobro odabrani, a što je najvažnije, muzika je bila jako dobra. Inače, mjuzikli kod mene teško prođu, odnosno sve ovisi o tom skladu glume, plesa i muzike. A ak mi muzika nije dobra, ne valja mi to niš. Može priča sama po sebi biti ne znam kako dobra, ali ako je mjuzikl, onda to treba napravit kak se spada.

A inače, Dundo... Komedija ko komedija. Držić je majstor. Samo je djelo izvrsna parodija tadašnjih gospara, da tako kažem dubrovačke elite, njihove pohlepe za novcem te uvaljivanja u razne nevolje zbog žena i dukata. Ae, vrlo slično današnjem stanju. lol!

Čak je s moje strane bilo nekih bojazni kak će to izgledat, oće li ga pokvarit ili ne... No, kao što već rekoh, odlično je napravljen posao. A interpretacije nekih glumaca su bile zaista sjajne. Od Pometa koji je odrađen baš kako sam ga ja čitajući djelo zamišljala pa do izvedbe Mile Elegović koja je u ulozi Laure uglavnom ispuštala svršavajuće zvukove, vrištala te tu i tamo otpjevala nešto. No zgodno je ispalo, a i jezično su se vrlo približili tom dubrovačkom govoru, zato sve pohvale.

Inače, na ovo me kulturno uzdizanje vodila frendica, kao za rođendan. Very Happy
[Vrh] Go down
pubba

pubba


Broj postova : 15
Join date : 04.03.2008

Dundo Maroje - mjuzikl Empty
PostajNaslov: Re: Dundo Maroje - mjuzikl   Dundo Maroje - mjuzikl I_icon_minitimepon lip 16, 2008 11:52 am

ja bih to pogledala. gdje igra?
[Vrh] Go down
 
Dundo Maroje - mjuzikl
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
insomnia makes a ruin out of me :: l'art pour l'art-
Forum(o)Bir: