insomnia makes a ruin out of me
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimepet vel 01, 2008 6:02 pm

tema je jasna.... study
evo ja ću prva, kad su svi ostali tako sramežljivi.....
...dakle radi se o jednom brodolomu, u kojem nastradaju učenici engleske škole, jelte, i nađu se oni na tom otoku, i onda brže-bolje, mašta im proradi sto na sat, i počnu igrat krvave igre, s borbom na život i smrt.
sounds familiar? Question
pogađajte o kojoj se knjizi radi! elephant
inače moja omiljena knjiga iz djetinjstva.


Zadnja promjena: dakkar; čet svi 29, 2008 5:48 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 03, 2008 5:15 am

hm.. ne znam Question
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 03, 2008 8:58 am

zanimljivo da ne znaš jer se radi o jednoj zaista slavnoj knjizi zbog koje je i autor dobio nobelovu nagradu.
inače ta se knjiga smatra primjerom anti-utopijskog djela.
radi se o Gospodaru muha - Williama Goldinga! drunken
sljedeće pitanjce:
u ovom djelu autorica se prisjeća svoje mladosti, kad je živjela u Indokini, zaljubila se u bogatog kineza, ali ga je ostavila kad se preselila u Europu... ovo je autobiografsko djelo svjetski poznate autorice.
nadam se da nije preteško. enivej neću vas pustiti dugo pogađati tako da netko drugi može postaviti pitanjce. afro
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 03, 2008 1:09 pm

imam osjecaj da se totalno razilazimo sto se tice procitanih knjiga. opet pojma nemam.

i kaj ne najgore nis mi ne pada na pamet da ja napisem. koje god knjige da se sjetim sve mi nesto prekomplicirano.

koji sam ja frik.. odustajem od ove teme
[Vrh] Go down
Layla

Layla


Broj postova : 346
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 03, 2008 2:16 pm

dakkar je napisao/la:
zanimljivo da ne znaš jer se radi o jednoj zaista slavnoj knjizi zbog koje je i autor dobio nobelovu nagradu.
inače ta se knjiga smatra primjerom anti-utopijskog djela.
radi se o Gospodaru muha - Williama Goldinga! drunken
sljedeće pitanjce:
u ovom djelu autorica se prisjeća svoje mladosti, kad je živjela u Indokini, zaljubila se u bogatog kineza, ali ga je ostavila kad se preselila u Europu... ovo je autobiografsko djelo svjetski poznate autorice.
nadam se da nije preteško. enivej neću vas pustiti dugo pogađati tako da netko drugi može postaviti pitanjce. afro

Marguerite Duras - Ljubavnik... Jedino mi to slično zvuči.
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 03, 2008 3:59 pm

bravo layla.... farao afro study
evo ja ću opet, vrag mi ne da mira..
dakle radnja se zbiva u srednjem vijeku i onak totalka je nabijena dvostrukim značenjem Idea , simbolima, magijskim utjecajima i teologijom tog vremena....redovnik dolazi u jedan samostan istražiti ubojstvo jednog opata, međutim tamo nalijeće na daljnja misteriozna zbivanja koja kulminiraju požarom koji se iz knjižnice proširi na cijeli samostan! afro geek scratch
note for me: pročitaj ponovno, dumb ass, sve si zaboravila. silent
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimepon vel 04, 2008 2:38 pm

umberto eco - ime ruze? Suspect

a citala sam ljubavnika od duras.. beeee Very Happy
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimepon vel 04, 2008 2:40 pm

kak onda nisi znala...nisi se mogla sjetit? Surprised
inače točno, bravo...nadam se da ću jednom pogledat film sa Sean Conneryem. hmm... Suspect
ajde nek netko pita...meni je ova igra super, ili hoćete da ja?
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimepon vel 04, 2008 2:43 pm

gledala sam film davno, ne sjecam se kakav mi je bio.. al knjiga je supeeer.

aj ti pitaj, tebi to sasvim dobro ide
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimepon vel 04, 2008 3:03 pm

evo sljedećeg pitanjca:
u ovoj knjizi (i filmu) pratimo nekoliko likova kroz duže vremensko razdoblje....njihove sudbine su međusobno povezane, a sve troje se pronalaze u jednom romanu engleske književnice alien cat cherry rendeer
idemo!
"pronalaze se" naravno na metaforički način, oni su alter-ezi tih likova iz knjige....pih! previše pomažem Exclamation
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimepet vel 08, 2008 10:12 am

naravno radi se o knjizi i filmu Sati književnika Michaela Cunninghama cherry geek drunken
obožavam. farao

sljedeće pitanjce (budući ne odustajem):
dječak i djevojčica izgube se u središtu Afrike i traže put kući. pomaže im slonica kojoj sam zaboravila ime.
meni isto jedna od najdražih dječjih knjiga. rendeer sunny cheers Basketball
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimesub vel 09, 2008 2:32 pm

sad cu lupit - kroz pustinju i prasumu?
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimesub vel 09, 2008 4:32 pm

tako je walks alien sljedeći put molim i autora rabbit
Henryk Sienkiewicz.....tako je.. cheers

idemo dalje:
u ovom djelu dječak priča svoje dogodovštine (u kojima ima i nešto mračnih događaja) psihijatru, al mi to otkrijemo tek na kraju knjige....međutim ovaj dječak ima svoju savršenu metaforu za stanje sreće... albino albino albino
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
Layla

Layla


Broj postova : 346
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 10, 2008 7:39 am

J. D. Salinger - Lovac u žitu?
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 10, 2008 8:13 am

aleee cat imamo pobjednicu...
idemo dalje, i molim vas da kad pogodite smjesta postavite novo pitanje ukoliko to želite, nema smisla da čekate moju potvrdu...hehehe bom

sljedeće pitanjce: rendeer
u francuskoj rađa se čovjek zadivljujuće sposobnosti, i zna da mora učiniti sve što može da tu sposobnost razvije do savršenstva....neće prezati ni od ubojstava ni od usamljeničkog života, a rezultat njegovog odabira bit će mirišljav raj. farao jocolor geek
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 10, 2008 12:02 pm

parfem - Patrick Süskind

aj dalje Very Happy
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 10, 2008 2:40 pm

bravo, i film je dobar, kaj nije walki? alien bom drunken

ajmo na sljedeću razinu: rendeer
ona je senzibilna mlada djevojka koju čeka težak posao - udovoljiti jednom umjetniku i opakoj gazdarici, ali uspijeva se približiti nečemu što će je obilježiti za buduća stoljeća. o čemu se radi?
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 10, 2008 3:42 pm

nije los film, neke stvari su stvarno dobro napravili. kao npr. onaj pocetak na ribljoj trznici.. onak.. fuj.. knjiga mi je bila predobra.

ot - o kojem umjetniku se radi?
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 10, 2008 3:56 pm

ha, puno tražiš....
Johannes Vermeer Mad
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
Layla

Layla


Broj postova : 346
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 10, 2008 3:59 pm

Tracy Chevalier - Djevojka s bisernom naušnicom?
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimened vel 10, 2008 4:05 pm

tako je bravissimo, ukrala si pobjedu walki ispred nosa.... I love you pirat
let's go on: pig
u ovom klasiku ovaj čovjek mora proći cijeli put iz života do pakla i natrag, a pritom će se osvetiti svojim neprijateljima pod drugim identitetom, otkriti glupim francuzima balon na parni pogon i postati jedan od najmoćnijih ljudi, ali ipak....trebalo je izdržati tih 10 godina u tamnici pale silent pig
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimepon vel 11, 2008 12:22 pm

vuce mi na monte christa, al brijem da nije
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimepon vel 11, 2008 12:45 pm

je lol!
daklem Alexandre Dumas : Grof Monte-Cristo...e da mi je nabavit onaj stari film s Richardom Chamberlainom...uh! afro

sljedeće pitanjce: pig
u ovom djelu junak priče zna citirati Shakespearea (aha rabbit ), ali on je ipak divljak u modernom društvu. Njegovi nagoni i osjećaji su pravi, za razliku od onih ljudi s kojima se susreće. naravno u takvom društvu ne može preživjeti, a izgleda niti živjeti u miru na osamljenom mjestu....
tko je čitao, znat će! albino
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
walkabout

walkabout


Broj postova : 289
Join date : 01.02.2008

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimepon vel 11, 2008 1:50 pm

ovo mi pak vuce na neku knjigu od huxley-a.. hm.. zvuci mi ja ko dobro. ako nisam citala, sigurno budem. samo mi otkrijte koja je to knjiga Very Happy

e i da.. mislim da imam doma film s Richardom Chamberlainom Suspect oces? Question cyclops Very Happy
[Vrh] Go down
dakkar
Admin
dakkar


Broj postova : 604
Join date : 01.02.2008
Age : 42
Lokacija : Zagreb

prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitimepon vel 11, 2008 2:34 pm

ajde se potrudi malo više, malecka, gledam ti kroz prste već nekoliko puta Twisted Evil
i da! hoću ga!...kad se dogovorimo za neko đoranje (ili je džoranje, layla pomoz' Suspect ) imat ću i ja materijala, bez brige afro
[Vrh] Go down
https://insomnia.forumcroatian.com
Sponsored content





prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? Empty
PostajNaslov: Re: prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??   prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš?? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
prepričaj sadržaj omiljene knjige na svoj način // što čitaš??
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» omiljene serije ;D

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
insomnia makes a ruin out of me :: knjige & stripovi-
Forum(o)Bir: